Bessel van der Kolk, MD

Uluslararası Çocuk ve Ergen Travma Kongresi Online Workshop

Event Details

Screen Shot 2021 10 22 at 12 50 56 PM March 25th, 2022 - 12:00am - 12:00am Register here

Add to your calendar

Çocuk ve Ergenlerde Travma Konusuna İlgi Duyan Değerli Meslektaşlar ve Gönüllüler;

Dünya genelinde ve Türkiye’de çocuk ve ergenlerde ruhsal travma yaşantıları ve bunların etkileri konusundaki bilgi birikimi ve farkındalık giderek artmaktadır. Bu önemli alana artan ilgi ve çalışmaların sonucunda, travmaya yönelik müdahale/önleme programları ve çocukları-ergenleri travma durumlarında güçlenerek büyümeye teşvik edecek girişimler de önem kazanmaktadır.

Bizler EGEDEN Çocuk ve Travma Vakfı olarak Çocuk ve Ergenlerde Travma konusunda “Güçlenerek Büyümek” temalı bir kongreyi düzenlemeye giriştik. 24-26 Mart 2022 tarihlerinde Çeşme/ İzmir’de gerçekleşecek olan bu kongreye çeşitli disiplinlerden araştırmacı, uygulamacı ve gönüllüleri, bu konuda çalışanları, ilgi duyanları, bilgilenmek isteyenleri davet etmek istiyoruz. Hep birlikte konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak, yapılan çalışmaları paylaşmak ve bu konuda birlikte gelişmek temel amacımız. Kongre ana programında dünyada ve Türkiye’de konuya derin emek veren araştırmacı ve uzmanlar yer alacak ve çalıştaylar yürütülecektir. Ayrıca sizlerden gelecek konuyla ilgili serbest sözel bildiri ve poster bildiri önerileri ile programımızın zenginleşeceğini ümit ediyoruz. Egeden Çocuk ve Travma Vakfı Gençlik Komisyonu ve Aile Mentörü Programı çalışmaları ve Egeden Çocuk ve Travma tez ödüllerinin takdiminin de yer alacağı kongre programını sanatsal ve sosyal etkinliklerle zenginleştirmek düşüncesindeyiz.

İlkbahar mevsiminin başlarında, Çeşme Altınyunus Otel'de, İzmir' imizin doğal güzellikleri içinde gerçekleşecek bu kongrede birlikte olmak dileğiyle saygılar sunarız.

Upcoming Events
View All Events

Subscribe

Sign up with your email to receive news and updates.